Ferie w Dolomitach

DolomityJeśli planujecie wyjazd na narty podczas tegorocznych ferii szkolnych, warto pomyśleć o włoskich Dolomitach, pewnie nie wielu z was wie, że dokładnie26 czerwca 2009 wpisano Dolomity w Północnych Włoszech na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości (UNESCO)., a Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody

i Jej Zasobów (IUCN) uznała, że Dolomity, to jedne z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich świata.

Włoskie Dolomity oferują zakwaterowanie w apartamentach i hotelach w najsłynniejszych ośrodkach narciarskich we Włoszech i Austrii. Jednym z obiektów godnych polecenia jest czterogwiazdkowy hotel Erica w Deutsschnofen, położony jest pośród przepięknej górskiej panoramy Dolomitów pomiędzy górskimi masywami Rosengarten (Catinaccio) oraz Latemar w pobliżu Obereggen.

Sam region narciarski Obereggen w ofercie posiada idealne trasy zjazdowe o łącznej długości prawie 60km, 18 nowoczesnych wyciągów krzesełkowych, kabinowych o orczykowych, których trasa wynosi nawet 1,5 kilometra. Dla nocnych Marków dostępne są dwa oświetlone stoki. Również dla początkujących w ofercie znajdują się trzy szkółki narciarskie, znajdujące się tuż przy stokach zjazdowych i oferujące naukę jazdy na nartach i snowboardzie.

DolomityJeśli chodzi o wspomniany wcześniej hotel dla swoich klientów oprócz doskonałej bazy noclegowej oferuje m.in. Bezpłatny transfer hotelowym mini busem do regionu narciarskiego w Obereggen, w cenie noclegu karnet narciarski dla dzieci do lat 8 (jeśli jedno z rodziców zakupiło karnet narciarski), raz w tygodniu bezpłatną jazdę na nartach z instruktorem (na Sellaronda za opłatą). W cenie pokoju hotelowego korzystanie z saun (sauna fińska, parowa, solankowa, tepidarium, kabina z podczerwienią), pomieszczenia fitness, a także korzystanie z basenu w hotelu i podgrzewanego basenu na zewnątrz, dla podróżujących samochodem oczywiście bezpłatny parking.

Co istotne to oczywiście koszt. Hotel oferuje pokój dwuosobowy w cenie od 85 euro, natomiast apartament to koszt ok. 135 euro. Wyposażony w łazienkę z prysznicem, TV, bezprzewodowy Internet oraz balkon.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!
X