Spacer po Krakowie

KrakówKraków, według niektórych najpiękniejsze miasto w Polsce, wielu tam by właśnie widziało stolicę Polski. Niepowtarzalny klimat, miasto artystów, nocnego życia, galerii, wystaw, restauracji, knajpek, ulicznych muzyków i oczywiście krakowskich kwiaciarek. Kraków ponoć nigdy nie śpi. Wszystko to tworzy unikalna atmosferę, przyciągającą masę turystów, oczywiście nie tylko z Polski.

Kraków to także miasto zabytków, pomników, wyjątkowych budowli. Perłą Krakowa niewątpliwie jest rynek główny, największy w Europie, wokół niego zlokalizowane są największe zabytki, jak: Sukiennice, z zachowanym gazowym oświetleniem, z rzędami straganów z pamiątkami, cepelią. Starówka to także, kościół Mariacki – gotycka budowla z XV wieku, posiada on oczywiście wieżę Mariacką, z rozpoznawalnym dla każdego Polaka hymnem. Idąc dalej możemy podziwiać krakowski Wawel, wzgórze, na którym znajdują się: zamek, bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława.

Piękne stare miasto otaczają Planty Krakowskie, podzielone na osiem ogrodów, jest to miejsce spacerów turystów, spotkań Krakowian, a także uroczystości państwowych. Nie zapominajmy o żydowskiej dzielnicy Kazimierz z licznymi synagogami, restauracyjkami, czy Kopcu Kościuszki, skąd rozpościera się piękny widok na cały Kraków, to na pewno ważne punkty turystycznych wojaży. Jeśli pojedziemy nieco dalej, możemy odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, z piękną Kaplicą św. Kingi, miejsce, który co roku odwiedzają miliony turystów.

Kraków, miasto o tak dużym ruchu turystycznych posiada bardzo bogatą ofertę noclegową. Hotele w Krakowie, to baza kilkuset obiektów zlokalizowanych w całym mieście. Można skorzystać na przykład z wynajmowanych apartamentów. Oferta obejmuje mieszkania w doskonałej lokalizacji i cenie. Przykładowo, apartament Abak do wynajęcia w domu mieszkalnym zlokalizowanym w dzielnicy Kazimierz, na ulicy Krakowskiej, gustownie urządzony, w pełni wyposażony w sprzęt, składający się z pokoju gościnnego z aneksem kuchennym i sypialnią, Cena za nocleg 85 złotych od osoby.

Ciekawa alternatywa, jeśli chodzi o tradycyjne hotele, jest Aparthotel Stare Miasto, położony w samym sercu krakowskiej Starówki, przestronne, klimatyzowane apartamenty w zabytkowym budynku, każdy z aneksem kuchennym, bezprzewodowym dostępem do Internetu. Ciekawy design pokoi połączenie cegły z drewnem. Cena za nocleg to około 280 złotych za dwuosobowy pokój. Podobną ofertę posiada Clown Piast & Hotel Park, dziesięć minut od centrum miasta, oraz dziesięć minut od lotniska Balice, położony w zielonym ogrodzie, co zapewne jest jego zaletą. Ceny za nocleg rozpoczynają się od 200 złotych.

Ostatnim hotelem do porównania, z tańszą ofertą, niech będzie, hotel Alexander, położony 550 metrów od starego miasta, urządzony w klasycznym stylu, z drewnianymi meblami, dla dzieci przygotowany jest pokój zabaw. Pokoje wyposażone w telewizor, bezpłatny dostęp do Internetu, oczywiście pokoje są klimatyzowane. Cena za nocleg to tylko 159 złotych.

Dowcipy - tu znajdziesz trochę dawki humoru. Zapraszam!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!
X