Warszawa Modlin – rekordowy luty plus nowe połączenia ModlinBus.

ModlinBusPo podsumowaniu liczby pasażerów odprawionych w lutym przez port lotniczy w Modlinie możemy powiedzieć, że lotnisko zanotowało aż 66 procentowy wzrost w stosunku do statystyk z zeszłego roku. Z oferty warszawskiego portu skorzystało obecnie 166 200 lotniczych konsumentów. W lutym 2014 było ich natomiast tylko 99 909. Mimo iż luty jest stosunkowo krótkim miesiącem ruch na lotnisku nie zmniejszył się, był wręcz niemal identyczny jak w styczniu bieżącego roku. Wpłynęło to znacząco na dynamizm funkcjonowania portu i podkreśliło, że podróżni coraz częściej i coraz chętniej korzystają z usług lotniska w Modlinie.

Przez cały rok 2014 port lotniczy obsłużył 1 703 219 pasażerów, w planie na 2015 te cyfry zastępowane są przez 2,5 miliona. Koncepcja władz lotniska zakłada również wprowadzenie nowych tras do Kopenhagi (siedem razy w tygodniu), Lizbony (dwa razy w tygodniu) i Aten (siedem razy w tygodniu). Na tym rozwój się nie zakończy. Kolejne punkty, które będą podlegały realizacji to między innymi rozszerzenie połączeń już istniejących, rozbudowa terminala, sfinalizowanie umowy z Business Lounge, a także uruchomienie nowych regularnie obsługiwanych przez ModlinBus tras.

ModlinBusOstatni punkt już jest realizowany. ModlinBus – lotniskowy przewoźnik uruchomił dodatkowe połączenia. Do portu lotniczego w Modlinie dostaniemy się teraz bez problemu z Dworca Wschodniego i Dworca Zachodniego. Powróci również przystanek Metro Młociny. Pierwsze połączenie Dworzec Wschodni – Warszawa Modlin zostało otwarte 16 marca. Rozkład przystanków, na których po drodze zatrzymuje się ModlinBus i cennik znajdziemy na stronie internetowej przewoźnika. Podczas dokonania rezerwacji online koszt przejazdu rozpoczyna się od 9 złotych. Środek transportu jest oczywiście dostosowany do rozkładu lotów, a bilet na niego można kupić dopiero w autobusie lub w porcie lotniczym. ModlinBusy na nowej trasie kursować będą siedem razy w tygodniu. Warto również podkreślić, że w środku, w trakcie podróży każdy może korzystać z darmowego Internetu.

- Ogromnym plusem pozostaje fakt, że oferujemy szybki i bezpośredni dojazd pod same drzwi terminala Mazowieckiego Portu Lotniczego- powiedział Tomasz Sadowski, pracownik firmy MB (ModlinBus). Podkreślił on również, że kolejne połączenie będzie realizowane na tych samych warunkach. Trasa Dworzec Zachodni- Warszawa Modlin ruszy w połowie kwietnia.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!
X