Włoskie wakacje w Rzymie

San Pietro in VincoliDo stolicy Włoch najlepiej pojechać poza szczytem sezonu, tzn. od października do maja, i wcale nie chodzi o tłumy turystów, lecz o temperaturę, która w tych miesiącach jest nieco niższa, przez co bardziej przyjemna do zwiedzania tak wyjątkowego miejsca.

Obowiązkowym punktem wyprawy do Rzymu jest Forum Romanum, czyli antyczne ruiny zlokalizowane w samym centrum miasta oraz Koloseum i Plac Wenecki. Przez miasto prowadzi wiele szlaków. Bardzo popularny jest ten wiodący przez rzymskie bazyliki. Każdego roku tłumy przewijają się przez bazylikę San Pietro in Vincoli, w której znajduje się rzeźba Mojżesza wykonana przez Samego Michała Anioła. W kościele podziwiać można także autentyczne kajdany i łańcuchy będące relikwiami św. Piotra, to właśnie nimi był on skuty podczas pobyt w rzymskim więzieniu. Największa kolejka zwiedzających ustawia się zawsze do sarkofagu z ciałem świętego Jana XXIII, który przez papieża Franciszka został kanonizowany w kwietniu 2014r. podobnie zresztą jak Jan Paweł II, papież Polak, święty.

Wracając do szlaków turystycznych w Rzymie warto wspomnieć o trasie wiodącej przez obrazy Caravaggi, czy szlaku fontann i placów z Plaza Navona i Fontanna del Mascherone przy Via Giulia na czele.

Kobiety zmęczone zwiedzaniem na pewno nie odpuszczą sobie rundy po rzymskich sklepach. Znajdziemy tu butiki największych projektantów z Europy. Witryny przy Via Condotti kuszą, jednak nie wszystkich stać na taki luksus, ceny na przeciętną kieszeń oferuje sklepy Via Corso oraz targ na Zatybrzu, gdzie znaleźć można prawdziwe perełki.

Rzymskie wakacje odbyć można w zasadzie o każdej porze roku, latem, koniecznie trzeba udać się na oddaloną o 30 km plażę w Ostii, wiosną, jesienią i zimą miejsc do zwiedzenia z pewnością nam nie zabraknie. Polska posiada bardzo dobre połączenie lotnicze z Rzymem. Tanie linie lotnicze Wizz Air i Ryanair kursują kilka razy w tygodniu z wielu polskich miast. Baza noclegowa włoskiej stoli opiewa w kilkaset hoteli, nie jest tanio, ale dzięki internetowym wyszukiwarkom można znaleźć i zarezerwować pokój jeszcze w Polsce. Ceny za dwuosobowy pokój rozpoczynają się od 320 zł dla pary.

San Pietro in Vincoli

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!
X